5 Odmian o Największym Plonie

feminizowane nasiona konopi

Uprawiając cannabis, hodowcy dążą do wytworzenia silnych, pachnących pąków – i to najlepiej w jak największej ilości. Genetyka, składniki odżywcze, nawozy, klimat oraz wiele innych czynników odpowiedzialnych jest za ostateczne plony. Pierwszy z tych czynników, genetyka roślin, określa, które atrybuty rośliny mają szansę się rozwinąć, podczas gdy czynniki środowiskowe pomagają im osiągnąć pełnię tego potencjału. Poniżej znajduje się pięć odmian z genetyką, która posiada predyspozycje do dużych plonów.

1. White Widow.
White Widow to słynna hybryda z Amsterdamu, stworzona poprzez skrzyżowanie odmian landrace z Indii oraz Brazylii. Znana na całym świecie White Widow słynie ze zdolności do produkcji imponującej ilości żywicy oraz silnych, euforycznych efektów. Konsumenci mogą cieszyć się z niesamowitych efektów, a hodowcy z niesamowitych zbiorów. Zdecydowanie istnieją powody, dla których ta wielokrotnie nagradzana hybryda pozostaje wciąż na topie od czasu jej narodzin w latach 90. Odmiana ta daje nie tylko ogromne plony, ale jest również odporna na pleśń i szkodniki, a czas kwitnienia wynosi od 8 do 9 tygodni. White Widow najlepiej sprawdzi się w uprawie indoor. Podobno producent nasiona marihuany Dutch Passion ma najczystszą White Widow.

2. Royal Cheese.
Royal Cheese łączy w sobie zarówno siłę wysokiej jakości odmiany z wysoką wydajnością. Stworzona przez Royal Queen Seeds, hybrydowa odmiana indica, która jest skrzyżowaniem Old School Skunk z Afghani. Jej działanie zachowuje równowagę między efektami umysłowymi i fizycznymi – mocno działając na umysł i jednocześnie powodując mocna ulgę w ciele. Zapach jest kwaśny i ostry jak ser i można w nim wyczuć mocne, owocowe nuty. Generalnie uprawiana indoor, Royal Cheese rośnie szybko i osiąga spory rozmiar. Przy przycinaniu we wczesnych etapach wegetacji rośliny osiągną krzaczasty kształt. Epickie plony pomoże otrzymać szkolenie (LTS) i przycinanie.

3.K-Train.
Kolejny kalifornijski klasyk outdoor, K-Train, słynie zarówno z wysokich plonów jak i z łatwości uprawy. Odmiana ta została stworzona przez Green House Seeds dzięki skrzyżowaniu Trainwreck z OG Kush. Powstała hybryda zachwyca zarówno wspaniałym zapachem i efektami odziedziczonymi po Trainwreck oraz odpornością i dużymi plonami odziedziczonymi po OG Kush. K-Train oferuje euforyczny i podnoszący na duchu haj, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla początkujących konsumentów, którzy szukają przyjemnych wrażeń. Odmiana ta dobrze rośnie zarówno indoor jak i outdoor; czas kwitnienia wynosi zaledwie osiem tygodni. Z tego powodu, K-Train jest prawdziwym hitem dla osób uprawiających cannabis w szklarniach lub hodowców muszących zebrać plony wczesną jesienią.

4. Critical Kush.
Critical Kush powstała dzięki skrzyżowaniu dwóch legendarnych odmian: Critical Mass i OG Kush. Critical Mass znana jest ze słodkiego i cytrusowego smaku, podczas gdy OG Kush wnosi do mieszanki ziemiste nuty oraz moc. Połączenie tych sił spowodowało, że powstała odmiana o mocnych efektach, wspaniałym smaku i dorodnych plonach – Critical Kush. Jakikolwiek napływ wilgoci może powodować, że pąki Critical Kush bedą pleśnieć od wewnątrz, dlatego też odmiana ta musi być uprawiana w przestrzeni, w której można precyzyjnie regulować wilgotność. Z tego powodu zaleca się uprawianie Critical Kush indoor w pomieszczeniach zamkniętych lub w szklarniach. W celu uzyskania gęstych, zdrowych i ciężkich pąków zalecane jest również obfite nawożenie.

5. Blue Dream.
Blue Dream uważane jest za najpopularniejszą odmianę w Stanach Zjednoczonych. Ta hybryda daje duże plony, odporna jest na pleśń, posiada niesamowity aromat, jest łatwa w uprawie, a jej efekty są relaksujące. Ze względu na swoje efekty, Blue Dream najbardziej popularna jest wśród początkujących efektów. W każdym razie, sięgają po nią również prawdziwi koneserzy i ciężcy użytkownicy. Blue Dream osiąga pełnię swojego potencjału w kalifornijskim słońcu. Dobrze reaguje na klimat śródziemnomorski, rośliny rosną chude i wysokie, ale dają gęste pąki, dzięki którym plony są naprawdę wyjątkowe. Jakość Blue Dream różni się znacznie w zależności od tego, w jaki sposób jest uprawiana. Jako popularna, wysokowydajna odmiana, wiele hodowców sięga po nią w celach komercyjnych, bez zwracania wystarczającej uwagi na jakość ostatecznego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.