10 dziwnych faktów o napojach gazowanych

feminizowane nasiona konopi

Od litu i kokainy jako składników do bycia produktem ubocznym nazistowskich Niemiec, oto 10 dziwnych faktów na temat napojów gazowanych, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś.

1. Zmieniacze nastroju

Kiedy został po raz pierwszy wprowadzony w 1929 roku, 7 Up znany był jako “Bib-Label Lithiated Lemon-Lime Soda”. Litowany („lithiated”) odnosi się do faktu, że znajdował się w nim cytrynian litu, który jest lekiem stosowanym jako stabilizator nastroju u osób z zaburzeniami dwubiegunowymi. Składnik znajdował się w napoju do roku 1950.

2. Nie trzeba przerywać Paschy

Na początku lat trzydziestych, rabin z Atlanty lobbował Coca – cola, aby wyprodukować specjalną jej wersję, która zawierać będzie słodziki nie pochodzące z ziaren, co pozwoli pić ją ludowi żydowskiemu podczas Paschy. Firma zgodziła się, a rezultatem była koszerna formuła napoju – oznaczona żółtą zakrętką – która dostępna jest do dzisiaj.

3. Nazistowski produkt uboczny

Mimo, że Stany Zjednoczone nie przystąpiły do wojny, butelkowanie Coca – coli w nazistowskich Niemczech stało się trudne ze względu na brak dostaw. Dlatego Max Keith, kierownik działu w niemieckim wydziale firmy postanowił stworzyć nową sodę smakową, która mogłaby być produkowana ze składników, które pod ręką.

4. Święty Mikołaj

Czy wiesz, że najbardziej imitowany obraz Mikołaja to ten, który został stworzony przez Coca – colę? Przed rokiem 1931 Cola zatrudniała artystę do reklam świątecznych, który tworzył Mikołaja brązowego lub zielonego, a nie czerwonego.

5. Whiskey i Dew, proszę

Mountain Dew dostało swoje imię ze względu na dwóch braci Tennessean, którzy stworzyli napój, który pierwotnie był produkowany jako mieszanka ich whiskey.

6. Yayo

Podczas gdy Mountain Dew postało jako mieszanka alkoholu, Coca – cola była produktem ubocznym alkoholu. Twórca tego, co uważane jest za najpopularniejszy na świecie napój bezalkoholowy, John Pemberton, początkowo stworzył produkt „French Wine Coca”, który zawierał zarówno alkohol jak i kokainę. Ale z powodu lokalnego prawa produkt był nielegalny, więc Pemberton porzucił pomysł i zacząć produkować Coca – colę.

7. Sankcje

Jeśli kochasz Coca – colę, to znaczy, że prawdopodobnie nie jest najlepszym pomysłem przeprowadzka do Korei Północnej lub na Kubę, ponieważ nie ma tam napojów bezalkoholowych ze względu na sankcje i embargo na handel.

8. Podgrzany Dr. Pepper?

Podczas gdy większość ludzi lubi schłodzone napoje, niektórzy w latach sześćdziesiątych podgrzewali sławny napój Dr. Pepper!

9. Wstań i pij!

Coca – cola starała się o to, aby zostać napojem śniadaniowym, co zaowocowało kampanią „Coke in the Morning”.

10. Wgłębienia

Wklęśnięcia na butelkach Sprite są częścią dziedzictwa napojów bezalkoholowych, reprezentując napoje węglanowe, także na oryginalnych butelkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.