Związek Między Kawą i Marihuaną

feminizowane nasiona konopi

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Northwestern University ujawniło związek między kawą, marihuaną oraz funkcjami naszego mózgu.

Kawa i konopie indyjskie

Okazuje się, że kawa zmienia twój metabolizm na bardziej złożone i zaskakujące sposoby niż tylko „obudzenie” cię z samego rana.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Northwestern University ujawniło związek między kawą, konopiami indyjskimi a czynnościami naszego mózgu, pokazując, e zwiększone spożycie kawy zmienia więcej metabolitów niż wcześniej sądzono i zmniejsza te z układu endokannabinoidowego organizmu (ECS).

Naukowcy zmierzyli obecność metabolitów we krwi ochotników, którzy pili od zera do ośmiu filiżanek kawy dziennie przez okres dwóch miesięcy.

Wyniki pokazały, że spożycie kawy wpłynęło na 115 metabolitów, z których niektóre były już znane, a niektóre stanowiły całkowicie nowe odkrycia.

Jednym z kluczowych odkryć było to, że zwiększone spożycie kawy – szczególnie osiem filiżanek dziennie – zmniejsza działanie neuroprzekaźników związanych z układem endokannabinoidowym. Jest to przeciwieństwo tego, co dzieje się, gdy palisz marihuanę.

Endokannabinoidowe szlaki metaboliczne pomagają ciału regulować stres, a endokannabinoidy mogą przeciwdziałać doświadczaniu chronicznego stresu – takiego jak ten, które jest powodowany codziennie przez picie dużych ilości kawy.

„Zwiększone spożycie kawy w ciągu dwóch miesięcy badania wytworzyło wystarczającą ilość stresu, aby wywołać spadek metabolitów w tym układzie” – powiedziała prowadząca badanie Marilyn Cornelis.

„Ścieżki endokannabinoidowe mogą wpływać na zachowania żywieniowe”, zasugerował Cornelis. Stąd bierze się doświadczanie zwiększonego apetytu – tzw. gastrofaza.

Jeśli chodzi o efekty psychoaktywne, nie jest jasne, w jaki sposób wzajemnie wpływa na siebie picie kawy oraz palenie marihuany.

„Nie wiadomo, czy podwyższony poziom kannabinoidów pochodzenia roślinnego (wynikający z używania konopi indyjskich) kompensuje niższe poziomy endokannabinoidów wytwarzanych przez organizm naturalnie (w odpowiedzi na spożywanie kawy) lub odwrotnie, ale można sobie wyobrazić, że może to wpłynąć na działanie którejkolwiek z substancji” – powiedział Cornelis ZME Science.

„Kawa jest bardzo popularnym napojem i jest bardzo możliwe, że użytkownicy marihuany są również konsumentami kawy”, powiedział Cornelis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.