11 Rzeczy, Których Prawdopodobnie Nie Wiesz o Marihuanie

feminizowane nasiona konopi

Większość krajów na świecie albo zdekryminalizowała marihuanę, albo zalegalizowała ją do celów medycznych. Jeśli chodzi o USA, trudno w to uwierzyć, biorąc pod uwagę, jak silny zakaz utrzymuje się w większości kraju, ale 27 stanów USA zdekryminalizowało posiadanie konopi indyjskich, zalegalizowało posiadanie jej i sprzedaż detaliczną na podstawie licencji, zalegalizowało do celów medycznych.

1. Cannabis to starożytna roślina

Roślina cannabis nie jest niczym nowym, podobnie jak jej wykorzystanie. Na przykład; spore ilości cannabis znaleziono w chińskich grobowcach sprzed tysięcy lat. Wracając jeszcze dalej, mówi się, że konopie indyjskie ewoluowały razem z ludźmi, co prawdopodobnie powoduje, że mają tak dużą wartość medyczną dla naszego gatunku. Oznacza to, że konopie indyjskie towarzyszyły nam przez większość, jeśli nie przez cały okres naszego istnienia.

2. Marihuana może obniżać wskaźniki śmiertelności niemowląt

W drastycznie ważnym, ale szeroko rozpowszechnionym badaniu, w którym przebadano tysiące niemowląt, śmiertelność wśród tych, którym podawano cannabis, była prawie o połowę niższa; 8,9 zgonów na 1000, w porównaniu z 15,7.

Niektórym, zwłaszcza tym, którzy nie znają marihuany jako leku, może się to wydawać nieco naciągane, ale liczby są dość wyraźne, a badanie jest najbardziej kompletne, jakie przeprowadzono w tej kwestii.

3. Rząd co miesiąc dostarcza setki jointów cannabis pacjentom

Dla wielu zwolenników legalizacji nie jest to nic nowego, ale dla tych, którzy wcześniej tego nie słyszeli, jest to szok. W ramach krótkotrwałego federalnego programu medycznej marihuany w USA (tak, jest to ogromny przejaw hipokryzji), cztery osoby otrzymywały od rządu 300 jointów miesięcznie. I tak przez wiele lat.

Początkowe istnienie programu i kontynuacja dostarczania przez rząd tych jointów dodaje dziwną warstwę do obecnej wojny z konopiami indyjskimi, w której federalni skazują ludzi na lata więzienia za znacznie mniej niż 300 jointów, które dostarczane są tym osobom każdego miesiąca.

4. Konopie były kiedyś używane jako prawny środek płatniczy w niektórych częściach Ameryki

Od początku XVII wieku do XIX wieku konopie uważano za na tyle cenne, że można było ich używać jako prawny środek płatniczy w Pensylwanii, Wirginii i Maryland. Można było nimi również zapłacić za podatki!

5. Ameryka jest jednym z niewielu „rozwiniętych” krajów, które nie pozwalają na uprawę konopi przemysłowych

Ponad 30 krajów na całym świecie pozwala na uprawę konopi jako towaru przemysłowego. Według badań Kongresu z 2005 roku, Ameryka jest jedynym „rozwiniętym” krajem na świecie, który na to nie pozwala; chociaż pozwala na sprzedaż i produkcję produktów z konopi.

6. Konopie można wykorzystać do oczyszczenia miejsc katastrofy nuklearnej

Proces zwany fitoremediacją jest stosowany do czyszczenia obszarów dotkniętych ogromnym skażeniem jądrowym poprzez wykorzystanie roślin do pochłaniania toksyn z gleby i wody. Konopie są jedną z najskuteczniejszych roślin w tym procesie i były używane do oczyszczania zanieczyszczonej gleby na całym świecie, w miejscach takich jak Czarnobyl.

7. Marihuana była kiedyś wymieniona w Farmakopei Stanów Zjednoczonych

Marihuana była używana jako główny składnik różnych nalewek i mikstur przepisywanych przez lekarzy na niezliczone dolegliwości od 1850 do 1942 roku, aż została usunięta z Farmakopei Stanów Zjednoczonych – ku protestowi wielu lekarzy, w tym Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego.

8. Medyczna marihuana obniża wskaźniki samobójstw

Ostatnie badania wykazały, że kraje, które zalegalizowały używanie medycznej marihuany, odnotowały znaczny spadek wskaźników samobójstw. Grupą najbardziej dotkniętą byli mężczyźni w wieku 20-29 lat, którzy odnotowali 11% spadek. W tych samych krajach nastąpił również spadek liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

9. Olej z konopi może być używany do napędzania samochodów

Chociaż wiele osób zdaje sobie sprawę z zastosowania konopi w wyrobach takich jak odzież i liny, często pomija się jedną cechę: zdolność rośliny do spełniania funkcji efektywnego, przyjaznego dla środowiska biopaliwa. Olej konopny mógłby z łatwością zastąpić większość produktów ropopochodnych, a nawet może być stosowany zamiast benzyny.

10. Rząd USA jest właścicielem patentu na substancje chemiczne zawarte w marihuanie

Zdecydowanie hipokryzja i znak, że rząd wie, że kłamie i ostatecznie chce monopolu na konopie indyjskie jako lek; rząd federalny opatentował wiele substancji chemicznych zawartych w cannabis oraz związanych z nią leków. Jeden z takich patentów dotyczy konopi indyjskich, które mają być stosowane jako przeciwutleniacz i środek neuroprotekcyjny.

11. Twoje ciało wytwarza własne endokannabinoidy

Nasz organizm jest przystosowany do przyjmowania konopi jako substancji medycznej. Jako ludzie, posiadamy własny układ endokannabinoidowy, a także receptory kannabinoidowe – i są to główne powody, dla których marihuana posiada tak szerokie zastosowanie i pomaga w leczeniu wielu chorób.

Np. mleko matki zawiera duże ilości naturalnie wytwarzanych endokannabinoidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.