Przechowywanie Pyłku z Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Coraz więcej krajów legalizuje marihuanę, a rosnąca liczba konsumentów marihuany utknęła w swoich domach, co oznacza, że więcej ludzi uprawia własne rośliny marihuany niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy fani marihuany robią to, aby obniżyć miesięczny budżet spędzany na zakup cannabis lub zapewnić sobie stały dostęp do medycznej marihuany, każdy hodowca- amator powinien wiedzieć, jak przechowywać pyłek konopi.

Istnieje wiele powodów, dla których warto przechowywać pyłek marihuany przez długi czas. Podobnie jak przechowywanie nasion, jest to świetny sposób na zachowanie genetyki ulubionej rośliny do przyszłej hodowli. To także fantastyczny sposób na tworzenie nowych odmian.

Z drugiej strony przechowywanie pyłku marihuany wymaga nieco więcej wiedzy i staranności w przeciwieństwie do przechowywania nasion. Nasiona to w zasadzie twarda walizka do ochrony i przechowywania ważnych dokumentów genetycznych. Są wystarczająco wytrzymałe, aby po znalezieniu się w ziemi poczekać na odpowiednie warunki i zacząć kiełkować.

Z drugiej strony pyłek marihuany unosi się na wietrze lub odlatuje przyczepiony do kończyn owadów. Gdy pyłek dotrze do celu, jego praca jest wykonywana, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby przechowywania go przez długi czas. Dobra wiadomość jest taka, że ​​chociaż pyłek może pozostać żywy przez tydzień lub dwa na otwartej przestrzeni, może przetrwać nawet rok, jeśli jest prawidłowo przechowywany.

Męskie rośliny marihuany zaczynają wytwarzać pyłek już po kilku tygodniach cyklu kwitnienia. To wtedy woreczki pyłkowe – zlokalizowane w miejscu styku gałęzi i łodygi rośliny – otwierają się i zaczynają rozprzestrzeniać pyłek w powietrze. Jeśli zbierasz pyłek do przechowywania, musisz go zebrać zaraz po otwarciu się woreczków. To wtedy pyłek jest najbardziej żywotny.

Obecnie istnieją dwie metody zbierania pyłku. Niezależnie od wybranej metody niezwykle ważne jest, aby nie rozprzestrzeniać pyłku na rośliny żeńskie, ponieważ powoduje to, że inwestują one swoją energię w produkcję nasion zamiast w produkcję wilgotnych pąków.

Podczas zbierania pyłku wykorzystaj jednorazowe, lateksowe rękawiczki. Załóż także obcisłe ubranie, które nie będzie miało kontaktu z pyłkami, i włóż je do worka na śmieci, dopóki nie znajdą się w praniu. Załóż maskę i upewnij się, że powietrze w pomieszczeniu nie jest cyrkulowane. Pyłki rozprzestrzeniają się za pomocą powietrza, i każdy przeciąg z otwartego okna, klimatyzatora lub wentylatora przeniesie go daleko.

Pierwszą metodą zbierania pyłku, jeśli czujesz się pewnie – jest zrobienie tego za pomocą nożyczek. Odetnij skupiska męskich kwiatów, w tym woreczków pyłkowych. Po ścięciu ich, umieść je w szczelnym pojemniku do przechowywania lub torebce strunowej i pozostaw je w ciepłym, ciemnym i suchym miejscu na około tydzień. Dobrym sposobem na stwierdzenie, kiedy pyłek jest suchy jest potrząśnięcie pojemnikiem. Pyłek powinien łatwo wydostawać się z worków.

Prawidłowe przechowywanie pyłku

Pyłek i wilgoć nie idą razem w parze. Jeśli chodzi o przechowywanie pyłku marihuany, zarówno w krótkim, jak i długim okresie, jest to Twoja gwiazda przewodnia. Bez grubej skorupy zewnętrznej, pyłek rozkłada się dość szybko, gdy zamoknie. Aby pyłek był suchy podczas przechowywania, wielu hodowców miesza mąkę do pieczenia z pyłkiem. Jeśli chodzi o stosunek mąki do pyłku, może to być od 1:1 do 4:1. Mąka pochłonie wszelką dodatkową wilgoć, jak ryż z mokrego smartfona, i zapewnia żywotność pyłku rzez znacznie dłuższy okres czasu niż przechowywanie samego pyłku.

Czy kiedykolwiek zbierałeś/ stosowałeś pyłek z marihuany? Koniecznie podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.