Mocne wsparcie dla legalizacji marihuany

feminizowane nasiona konopi

Mocne wsparcie dla legalizacji marihuany: Raport Gallupa próbuje odkryć dlaczego.

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie wspierają legalizację marihuany jest jej wartość medyczna dla pacjentów; a najważniejszym powodem, dla którego ludzie sprzeciwiają się reformie jest to, że obawiają się oni wpływu marihuany na prowadzenie pojazdów.

Powyższe wynika z sondażu Gallupa, w którym zbadano nie tylko, czy ludzie popierają legalizację marihuany, ale także konkretne czynniki, które wpływają na ich opinie. Ankieta została przeprowadzona w dniach 15-30 maja 2019 roku i objęła wywiady telefoniczne z 1017 osobami dorosłymi w USA.

Zdecydowana większość Amerykanów stwierdziła, że cannabis powinno być legalne, choć wsparcie dla marihuany nieznacznie spadło z 66% w październiku 2018 roku do 64% w bieżącym badaniu. Wśród zwolenników marihuany, 86 procent stwierdziło, że wartość terapeutyczna marihuany jest „bardzo ważnym” czynnikiem przyczyniającym się do ich decyzji.

Siedemdziesiąt proces osób stwierdziło, że bardzo ważnym powodem poparcia legalizacji jest to, że organy ścigania mogłyby zająć się poważniejszymi sprawami, a 60 procent osób stwierdziła, że jest to „kwestia wolności oraz personalnego wyboru”, 56 procent podało jako istotny czynnik przychody z podatków ze sprzedaży legalnej marihuany, a 47 procent powiedziało, że rządowe przepisy zapewniają lepsze standardy bezpieczeństwa dla konsumentów.

Zarówno w przypadku zwolenników, jak i przeciwników, postrzegana możliwa szkoda wyrządzana przez marihuanę była jedną z najmniej istotnych kwestii. 35 procent osób popierających legalizację stwierdziło, że preferuje właśnie taką politykę, ponieważ wierzy, że marihuana nie jest szkodliwa, a 54 procent przeciwników stwierdziło, że sprzeciwia się reformie, ponieważ uważa ją za szkodliwą.

Przeciwnicy obawiają się przede wszystkim, że legalizacja prowadzić może do częstszych przypadków prowadzenia pojazdów pod wpływem marihuany, a 79 procent osób wymienia to jako „bardzo ważny” czynniki przyczyniający się do ich postawy. Co ciekawe, opublikowany wcześniej w tym miesiącu raport poważył, w jakim sposób i czy w ogóle THC utrudnia prowadzenie pojazdu.

Sześćdziesiąt dziewięć procent przeciwników stwierdziło, że cannabis może być „narkotykiem wyjściowym” do innych narkotyków, a to bardzo ważny czynnik w ich rozumowaniu; 62 procent osób wskazało rzekomy potencjał legalizacji jako zachętę do zwiększonego stosowania, a 60 procent z nich twierdzi, że to samo dotyczy idei reformy, i nie przyniesie to zbyt wielu korzyści ani społeczeństwu ani jednostkom, a 43 procent osób stwierdziło, że z uwagi na powyższe, konsumpcja marihuany jest niemoralna.

„Coraz więcej państw rozważa nadanie legalnego użytku rekreacyjnego poprzez proces legislacyjny lub referendum wyborcze. Ponadto, prawie każdy kandydat na prezydenta opowiada się za tym, aby marihuana była legalna” – stwierdził Gallup.

„Te trendy w polityce publicznej są zgodne z opinią publiczną na ten temat, i z pewnością w przyszłości doprowadzą do dnia, w którym stosowanie marihuany będzie legalne w całym kraju.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.