Marihuana jako potencjalne leczenie osteoporozy

feminizowane nasiona konopi

Osteoporoza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów jest jedną z najczęstszych postaci zapalenia stawów i powoduje wiele bólu oraz trudności w wykonywaniu codziennych zadań. Nowe badania sugerują, że prawdopodobnie znaleźliśmy skuteczne leczenie tej choroby – i oczywiście jest to marihuana.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą, która powoduje zarówno ból jak i stopniowy spadek umiejętności poruszania stawów. W dzisiejszych czasach istnieje niewiele skutecznych opcji leczenia dla osób cierpiących na tę chorobę. Leki w dużej mierze nie są w stanie kontrolować postępu choroby, a środki przeciwbólowe nie przynoszą pożądanych rezultatów oraz wywołują znaczne skutki uboczne.

LECZENIE Z POMOCĄ MARIHUANY

Niedawno opublikowane badanie w European Journal of Neuroscience nakreśliło w jaki sposób stosowanie kannabinoidów (aktywnych składników marihuany) oferować może znaczące właściwości terapeutyczne w leczeniu osteoporozy. Badania wykazują, że układ endokannabinoidowy naszego organizmu wydaje się być idealny do leczenia bólu, stanów zapalnych oraz funkcjonowania stawów, czyniąc cannabis potencjalnie idealnym sposobem leczenia osteoporozy.

„Wszechobecna dystrybucja receptorów kannabinoidowych, wraz z fizjologiczną rolą układu endokannabinoidowego w regulacji bólu, stanów zapalnych, a nawet lepszego funkcjonowania stawów dodatkowo wspiera terapeutyczne zastosowanie kannabinoidów w zwyrodnieniowej chorobie stawów. Badanie to wykazało obiecujące wyniki, które popierają terapeutyczne wartości kannabinoidów w leczeniu osteoporozy.”

ŁAGODZENIE BÓLU

Warto zauważyć, że wszystkie te badania mają charakter przedkliniczny, co oznacza, że należy je przeprowadzić raz jeszcze, ale w środowisku naukowym na osobach cierpiących na zapalenie kości oraz stawów.

Jednak niepotwierdzone naukowo raporty od dawna sugerują, że marihuana jest głównym wyborem leczenia osób cierpiących na tę chorobę. Oznacza to, że jak mamy nadzieję, wkrótce nastąpi przejście od badań przedklinicznych do klinicznych, których wyniki jeszcze bardziej potwierdzą wezwanie do zakończenia propagandy przeciwko marihuanie.

Takie badania pomagają oddać marihuanę w ręce tych, którzy jej najbardziej potrzebują, i powstrzymać od jej stygmatyzacji – w dzisiejszym świecie nauka oparta na prawdziwych badaniach jest jedyną słuszną drogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.