Interpretacja Nazw Odmian Marihuany

feminizowane nasiona konopi

Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących parametrów zawartych w opisach różnych odmian konopi, a dokładniej w sekcji cech. Podczas gdy niektóre aspekty, takie jak produkcja na metr kwadratowy lub zawartość kannabinoidów, są bardzo jasne dla doświadczonego hodowcy, nowicjusze we wspaniałym świecie domowej uprawy marihuany mogą uznać je za mylące.

Dzisiaj szczegółowo wyjaśniamy każdy z atrybutów, które można znaleźć w informacjach dostarczanych przez banki nasion konopi w odniesieniu do sprzedawanej przez nie genetyki. Pomoże Ci to rozwiać wszelkie wątpliwości podczas sprawdzania kart katalogowych i opisów szczepów oraz zrozumieć każdą cechę roślin wyszczególnioną w ich katalogach.

Informacje o odmianach konopi

Zawsze z naszego punktu widzenia, opisy odmian konopi powinny zawierać pewne informacje, aby pomóc hodowcy wiedzieć, czego oczekiwać od określonej genetyki, a także dane dotyczące ich uprawy, efektów i właściwości organoleptycznych. Opisy te zwykle zaczynają się od wyjaśnienia genetyki, to znaczy, jakie żeńskie i męskie odmiany roślin zostały użyte do jego produkcji. Obecnie zdecydowana większość szczepów to polihybrydy: hybrydy powstałe ze skrzyżowania innych hybryd.

Po tym wprowadzeniu do składu genetycznego odmiany zwykle znajdziesz informacje na temat jej uprawy; czy nadaje się do uprawy w pomieszczeniach? A co z technikami uprawy, takimi jak SOG, SCROG czy LST? Czy potrzebuje wielu składników odżywczych? Czy jest szczególnie wrażliwy lub odporny na pewien rodzaj szkodnika? Czy podczas kwitnienia będzie potrzebował wsparcia lub jakiejś siatki? Na te i wiele innych pytań zazwyczaj udziela się odpowiedzi w sekcji opisów, która zawiera również informacje, które mogą być bardzo przydatne, aby uzyskać najlepsze wyniki w czasie zbiorów.

W wielu przypadkach opisy zawierają również krótkie uwagi na temat smaków i aromatów, które są bardzo ważnymi atrybutami w przypadku marihuany, ponieważ roślina ta oferuje szerokie spektrum właściwości organoleptycznych. Ta informacja jest zwykle poprzedzona pewnymi danymi na temat skutków obciążenia, zarówno na poziomie psychicznym, jak i fizycznym.

Po opisie znajdziesz wreszcie sekcję cech, w której zwykle zaczynają pojawiać się wątpliwości, szczególnie w przypadku nowych hodowców marihuany. Aby pomóc w ich wyjaśnieniu, podajemy krótkie wyjaśnienie każdego z nich:

Genetyka

W większości przypadków pierwszym szczegółem wymienionym w sekcji cech jest skład genetyczny szczepu lub innymi słowy krzyż, z którego pochodzi. Dzięki tym informacjom dowiesz się, które rośliny zostały wykorzystane jako żeńskie (odbiorca pyłku) i męskie (dawca pyłku). Ogólnie rzecz biorąc, najpierw pojawia się nazwa rośliny matecznej lub żeńskiej, a następnie imię ojca, które zwykle jest męskie w przypadku nasion zwykłych i odwróconej żeńskiej w przypadku nasion feminizowanych.

Rodzaj nasion

Jest to ważniejsze niż się wydaje, zwłaszcza jeśli kupujesz nasiona bez zwracania większej uwagi na te parametry. Tutaj zwykle wspomina się, czy są to zwykłe nasiona (nasiona, które produkują rośliny męskie i żeńskie), nasiona feminizowane (produkują tylko rośliny żeńskie), automatycznie kwitnące itp. Jak wspomniano wcześniej, należy zwrócić uwagę na rodzaj nasion, które kupujesz aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas uprawy.

Plony w pomieszczeniach

Produkcja rośliny konopi jest bezpośrednio związana zarówno z jej genetyką, jak i warunkami uprawy. Banki nasion zwykle informują o maksymalnej całkowitej masie suszonych kwiatów, jaką można uzyskać z danej odmiany, zazwyczaj wyrażonej w gramach na metr kwadratowy uprawy w pomieszczeniu. Ta liczba to całkowita waga, którą można osiągnąć z uprawy w idealnych warunkach środowiskowych i żywieniowych, więc nie powinno dziwić, jeśli uzyskasz nieco niższą wartość, szczególnie podczas pierwszych prób z określoną odmianą.

Plony na zewnątrz

Podobnie jak w przypadku plonów uprawianych w pomieszczeniach, maksymalna ilość marihuany, którą można uzyskać na zewnątrz, jest wyrażona masą suchego kwiatu, ale w tym przypadku jest to podawana w gramach na roślinę. Ten parametr może różnić się znacznie bardziej niż poprzedni, ponieważ, jak wie każdy hodowca outdoor, ten sam szczep może dać metrowe rośliny, które dają 50g, oraz duże rośliny, które dają plony rzędu kilkuset gramów każda.

Wszystko zależy od czynników takich jak genetyka, odżywianie, klimat oraz, co bardzo ważne przy uprawie outdoor, wielkość doniczki i czas siewu. Nawet przy spełnieniu wszystkich pozostałych parametrów nie uzyskasz dużych plonów, jeśli użyjesz zbyt małych doniczek, zasiejesz za późno lub kombinację obu.

Kwitnienie wewnętrzne

Kwitnienie w pomieszczeniach jest zwykle wyrażane w dniach lub tygodniach, więc można znaleźć czas kwitnienia wynoszący na przykład 8 tygodni lub 56 dni. Okresy te odnoszą się do czasu, w którym rośliny muszą dojrzeć i być gotowe do zbioru, od momentu zmiany cyklu świetlnego z wegetatywnego na kwitnienie, który zwykle obejmuje 12 godzin światła, po których następuje 12 godzin całkowitej i ciągłej ciemności.

Podobnie jak w przypadku niektórych parametrów, takich jak produkcja, stabilność szczepu odgrywa ważną rolę, ponieważ niektóre rośliny mogą dojrzewać przed podanym przedziałem, a inne później. Jak wspomnieliśmy powyżej, będzie to zależeć od kilku czynników i powinno być traktowane jako punkt odniesienia, więc gdy nadejdzie moment, będziesz musiał zwracać uwagę na kolor włosków, aby ustalić dokładną datę zbioru .

Zbiory na zewnątrz

Ponieważ cykl słoneczny wywołuje strzały pod względem wzrostu i kwitnienia, zwykle nie wskazuje się okresu kwitnienia (jak w poprzednim przypadku); ale otrzymasz przybliżoną datę zbiorów w zależności od tego, na której półkuli się znajdujesz (większość banków nasion dostarcza te informacje dla półkuli północnej).

Podobnie jak w przypadku okresu kwitnienia w pomieszczeniach, informacje te zależą od kilku czynników i nie należy ich traktować jako wartości nominalnej, a jedynie jako wskazówkę, kiedy trzeba przygotować się do zbiorów. Jeśli informacja o odmianie mówi, że będzie gotowa na początku października, powinieneś obserwować trichomy od połowy września, aby ustalić dokładniejszą datę.

Zawartość kannabinoidów

Na szczęście coraz więcej banków nasion wskazuje na zawartość kannabinoidów w swoich odmianach. Zazwyczaj zapewniają najwyższe możliwe stężenia dwóch najbardziej znanych kannabinoidów, THC i CBD, a czasami można znaleźć informacje na temat innych kannabinoidów, takich jak CBG lub CBC. Dlatego należy mieć na uwadze, że podane treści mogą się różnić – w dół – jeśli którykolwiek z parametrów uprawy (w tym suszenia i konserwacji) będzie nieprawidłowy.

Ale niezależnie od tego, ile wysiłku włożysz w zapewnienie idealnych warunków swoim roślinom, trudno będzie znaleźć okaz o wyższym stężeniu kannabinoidów niż wskazuje opis (chociaż jest to możliwe).

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz parametry podane w opisach różnych odmian konopi. Prawda jest taka, że ​​zawsze wszystko układa się lepiej, gdy masz potrzebne informacje! Jak zawsze zachęcamy do pozostawiania pytań i komentarzy; z przyjemnością na nie odpowiemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.