Czym Są Terpeny?

feminizowane nasiona konopi

Czym są terpeny zawarte w roślinach cannabis?

Niepowtarzalny piżmowy, skunkowy i ostry aromat konopi jest nie do pomylenia: większość ludzi może go wyczuć, zanim jeszcze go zobaczy. Terpeny, związki aromatyczne, które decydują o zapachu wielu kwiatów i ziół, nadają konopiom charakterystyczny zapach i przyczyniają się do ich smaku.

Konopie indyjskie zawierają ponad 150 rodzajów terpenów. Chociaż większość terpenów występuje tylko w śladowych ilościach, te bardziej znane łączą się, aby nadać różnym odmianom konopi ich charakterystyczne profile zapachowe.

Połączenie terpenów w Sour Diesel mówi o jego ostrym, charakterze, podczas gdy Cherry Pie posiada wywołuje przyjemny zapach słodko-kwaśnego ciasta wiśniowego prosto z pieca. Poza dostarczaniem roślinom wyjątkowych zapachów, terpeny pełnią również różne funkcje w roślinie i mogą wywoływać szereg efektów terapeutycznych i zmieniających nastrój u konsumentów konopi.

Skąd pochodzą terpeny?

Terpeny to naturalnie występujące związki występujące we włoskach żeńskich roślin konopi. Trichomy to lepkie, przezroczyste gruczoły, które pokrywają powierzchnię pąków oraz w znacznie mniejszych ilościach na liściach i łodygach. Co najważniejsze, trichomy zawierają gruczoły żywiczne, które wytwarzają terpeny.

Terpeny odgrywają integralną rolę we wzroście i przetrwaniu rośliny konopi. Oprócz wytwarzania charakterystycznych aromatów, te związki organiczne wzbogacają również kolor i pigmentację liści i pąków oraz przyczyniają się do smaku konopi. Krótko mówiąc, terpeny pomagają zwiększyć atrakcyjność rośliny dla niektórych stworzeń, jednocześnie odstraszając inne, które mogą wyrządzić krzywdę.

Niektóre terpeny, na przykład geraniol, odstraszają owady, które mogą kusić się na zjedzenie roślin. Inne terpeny, takie jak terpinolen i linalol, przyciągają owady i inne małe stworzenia, które mogą pomóc w rozprzestrzenianiu się pyłku. Te związki aromatyczne wspierają układ odpornościowy roślin, przekazując informacje o otaczającym środowisku, chroniąc rośliny przed stresorami i patogenami oraz pomagając wywoływać odpowiedzi immunologiczne.

Szereg zmiennych może wpływać na ilość terpenów wytwarzanych przez roślinę konopi. Czynniki, takie jak to, czy roślina jest uprawiana na zewnątrz, czy w pomieszczeniu, ekspozycja na światło, temperatura, niektóre podłoża uprawowe, poziom składników odżywczych i czas zbioru mogą wpływać na poziom terpenów.

Wiele terpenów to związki lotne, co oznacza, że ​​łatwo je stracić podczas standardowych procesów ekstrakcji konopi. Jednak rosnąca świadomość terapeutycznej wartości terpenów prowadzi do bardziej czułych metod ekstrakcji, takich jak żywa żywica.

Żywica jest wytwarzana ze świeżo mrożonych roślin konopi i utrzymuje niskie temperatury przez cały proces ekstrakcji, aby chronić terpeny i inne lotne związki w roślinie, co prowadzi do bardziej aromatycznego doświadczenia z konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.