nasiona marihuany sativa i indica

Co TSA mówi o lataniu z medyczną marihuaną

Już parę miesięcy temu, po przeczytaniu artykułu o ludziach latających z Montany do Michigan z marihuaną, skontaktowałem się z Federal Transportation Security Administration, aby zorientować się jakie są oficjalne zasady.
Co TSA mówi o lataniu z medyczną marihuaną, f2seeds, f2 seeds

Oto pytanie, które zadałem:

„Z mojego zrozumienia wynika, że pacjenci marihuany mogą latać ze swoim lekarstwem. Czy jest to prawda? Jeśli tak, mam kilka pytań. Czy aktualna polityka/ wytyczne są dostępne w internecie tak, aby można było je przeczytać, a jeżeli tak, to gdzie?
Jakie ilości medycznej marihuany można mieć ze sobą w samolocie? Z góry dziękuję za odpowiedź.”

Oto odpowiedź, którą otrzymałem:

„Dziękujemy za e-mail w sprawie polityki Transportation Security Administration (TSA) zezwalającej upoważnionym pasażerom na posiadanie marihuany na pokładzie komercyjnych linii lotniczych.

Mimo, że nie ma przepisów TSA adresowanych do posiadania i transportowania marihuany, posiadanie wykrywalnych ilości marihuany jest nielegalne zgodnie z prawem federalnym. Ponadto, jest to także przestępstwo zgodnie z prawem wielu państw.

W trakcie kontroli pasażerów, ich rzeczy i zakazanych przedmiotów (broni, materiałów wybuchowych i innych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lotniczego), Oficerowie Bezpieczeństwa Transportu (OSP) czasem odkrywają marihuanę lub inne przedmioty, które są nielegalne w świetle prawa i ustaw federalnych, gdy to nastąpi, standardowe procedury TSA wymagają od OSP zgłoszenia dowodów ewentualnych przestępstw organom ścigania. Do roli OSP należy ocena sytuacji i decyzja, czy zaszła potrzeba zatrzymania pasażera lub konfiskaty nielegalnych elementów.

OSP muszą skontaktować się z funkcjonariuszem policji, gdy odkryją marihuanę, ponieważ (1) posiadanie marihuany jest przestępstwem zgodnie z prawem federalnym, oraz (2) OSP nie może dokonać niezależnego ustalenia, czy dokumentacja pasażera jest wystarczająca, aby zezwolić na posiadanie marihuany na mocy prawa państwa. Stróże prawa muszą skontaktować się z policją, nawet jeśli pasażer posiada kartę medycznej marihuany, lub inne dokumenty wskazujące na to, że marihuana przewożona jest do celów medycznych.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci o marihuanie, konopiach indyjskich, cannabis, ganji, trawce.