Co TSA mówi o lataniu z medyczną marihuaną

feminizowane nasiona konopi

Już parę miesięcy temu, po przeczytaniu artykułu o ludziach latających z Montany do Michigan z marihuaną, skontaktowałem się z Federal Transportation Security Administration, aby zorientować się jakie są oficjalne zasady.

Oto pytanie, które zadałem:

„Z mojego zrozumienia wynika, że pacjenci marihuany mogą latać ze swoim lekarstwem. Czy jest to prawda? Jeśli tak, mam kilka pytań. Czy aktualna polityka/ wytyczne są dostępne w internecie tak, aby można było je przeczytać, a jeżeli tak, to gdzie?
Jakie ilości medycznej marihuany można mieć ze sobą w samolocie? Z góry dziękuję za odpowiedź.”

Oto odpowiedź, którą otrzymałem:

„Dziękujemy za e-mail w sprawie polityki Transportation Security Administration (TSA) zezwalającej upoważnionym pasażerom na posiadanie marihuany na pokładzie komercyjnych linii lotniczych.

Mimo, że nie ma przepisów TSA adresowanych do posiadania i transportowania marihuany, posiadanie wykrywalnych ilości marihuany jest nielegalne zgodnie z prawem federalnym. Ponadto, jest to także przestępstwo zgodnie z prawem wielu państw.

W trakcie kontroli pasażerów, ich rzeczy i zakazanych przedmiotów (broni, materiałów wybuchowych i innych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa lotniczego), Oficerowie Bezpieczeństwa Transportu (OSP) czasem odkrywają marihuanę lub inne przedmioty, które są nielegalne w świetle prawa i ustaw federalnych, gdy to nastąpi, standardowe procedury TSA wymagają od OSP zgłoszenia dowodów ewentualnych przestępstw organom ścigania. Do roli OSP należy ocena sytuacji i decyzja, czy zaszła potrzeba zatrzymania pasażera lub konfiskaty nielegalnych elementów.

OSP muszą skontaktować się z funkcjonariuszem policji, gdy odkryją marihuanę, ponieważ (1) posiadanie marihuany jest przestępstwem zgodnie z prawem federalnym, oraz (2) OSP nie może dokonać niezależnego ustalenia, czy dokumentacja pasażera jest wystarczająca, aby zezwolić na posiadanie marihuany na mocy prawa państwa. Stróże prawa muszą skontaktować się z policją, nawet jeśli pasażer posiada kartę medycznej marihuany, lub inne dokumenty wskazujące na to, że marihuana przewożona jest do celów medycznych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.