Naukowcy z Harvardu badają marihuanę

Naukowcy z Harvardu badają marihuanę pod kątem jej medycznego zastosowania dla biedniejszych narodów.

Nowo utworzony instytut na Uniwersytecie Harvard ma na celu zbadanie marihuany w ramach swojej misji polegającej na zwiększenie dostępu do opartej na dowodach medycyny roślinnej w biednych oraz dopiero co rozwijających się krajach.

International Phytomedicines Institute (IPI) na Harvard Medical School, został zinaugurowany 26 maja podczas spotkania Global Health Catalyst w Harvard Medical School, corocznej konferencji poświęconej przede wszystkim zmniejszeniu różnic w dostępie do opieki zdrowotnej. Fitomedycyna jest roślinną praktyką medyczną, która wykorzystuje materiały roślinne do celów terapeutycznych oraz profilaktycznych.

Cannabis jest jedną z podstawowych roślin, od których IPI rozpocznie swoje badania.

IPI ma na celu wykorzystanie bogactwa nauki i technologii na Harvardzie oraz strategicznego partnerstwa z innymi instytucjami edukacyjnymi i prywatnym przemysłem w celu przekształcenia potencjalnych roślin leczniczych o dużym wpływie „w oparte na dowodach produkty farmaceutyczne klasy medycznej stosowanych w celu zachowania globalnego zdrowia i lepszego rozwoju gospodarczego.

Działaniom przewodzi profesor Wil Ngwa, dyrektor Global Health Catalyst Brigham and Women’s Hospital oraz Dana-Farber Cancer Institute, obydwoje związani są z Harvard Medical School. Ngwa postrzega współpracę jako klucz do zapewnienia ukierunkowanych i szczegółowych badań nad leczniczymi właściwościami rośliny marihuany.

Początkowe finansowanie tej inicjatywy zostało zapewnione przez Brigham and Women’s Hospital i Dana-Farber Cancer Institute, i obejmuje wsparcie finansowe oraz umowy sponsorowanych badań z partnerami branżowymi.

Mimo że początkowe zobowiązania osiągnęły już 6 milionów dolarów amerykańskich, oczekuje się, że pojawi się więcej funduszy w ramach trwających dyskusji na temat partnerstwa, jak twierdzi dr Lydia Asana, koordynator Global Harvard Global Health Catalyst Summit. Jak dotąd głównym celem Global Health Catalyst były badania nad rakiem i chorobami niezakaźnymi, ale w ciągu ostatnich kilku lat naukowcy z ośrodka zainteresowali się także metodami leczenia różnego rodzaju bólu.

„Doprowadziło to do zainteresowania stosowaniem kannabinoidów oraz ich możliwości w leczeniu bólu. Wydaje nam się, że wszystko to się łączy, i jest to świetny czas, aby to odkryć.”

Dostęp do leków przeciwbólowych jest poważnie ograniczony zarówno w krajach biednych jak i tych, które się dopiero rozwijających. Zgodnie z raportem Międzynarodowej Rady Kontroli Narkotyków (INCB), z 329 ton opioidów dystrybuowanych na całym świecie, rocznie około 22 funtów trafia do krajach o niskich dowodach. Raport INCB z 2015 roku wykazał, że 75 procent światowej populacji nie ma dostępu do odpowiednich leków przeciwbólowych.

Badanie przeprowadzone w 2017 roku przez Lancet Commission on Pollution and Health wykazało, że ponad 25,5 miliona osób, które zmarły w 2015 roku doświadczyło poważnego cierpienia związanego ze zdrowiem. Spośród nich ponad 80 procent osób, które zmarły pochodziło z krajów biednych – a zdecydowana większość nie miała dostępu do opieki paliatywnej oraz możliwości łagodzenia bólu. Według raportu Lancet, co roku umiera prawie 2,5 miliona dzieci cierpiących z powodu poważnych problemów zdrowotnych, z których 98 procent pochodzi z krajów trzeciego świata.

„Jest to poważny problem w krajach afrykańskich oraz krajach Azji Południowo-Wschodniej.”

Ngwa powiedział, że instytut chce przyjrzeć się uprawom w celu usunięcia mylących oraz sprzecznych informacji naukowych na temat marihuany.

„Jedną z rzeczy, która naszym zdaniem jest problemem jest fakt, że każdy produkt cannabis, niezależnie od tego, czy jest uprawiany w Kalifornii czy w Massachusetts, nie jest taki sam”.

Ngwa powiedział także, że instytut będzie działał w zatwierdzonym przez Drug Enforcement Agency (DEA) ośrodku w w Harvard Institutes of Medicine i innych obiektach w Harvard w celu zapewnienia najlepszej jakości swoim partnerom z branży. Instytut zacznie także dokładnie badać roślinę, aby opracować jednolite standardy oraz możliwości zastosowania.

„Zapewniamy wysokiej jakości, wiarygodną analizę naukową w celu zidentyfikowania, jak cząsteczki są tam obecne oraz w jakich ilościach, i możemy zapewnić analizę porównawczą w oparciu o dostępne dane, które byłyby podstawą wniosków z badań, marketingu i tak dalej”.

Liczba współpracowników oraz partnerów branżowych reprezentuje niespotykany dotąd poziom współpracy w instytucie na Harvardzie.

Do partnerów branżowych IPI sponsorowanych umowami badawczymi lub innymi zobowiązaniami należą Flavocure Biotech Inc .; Atlas Biotechnologies i Cannabis Science Inc. Kolejnym partnerem jest konsorcjum Locker Room Consulting-Nestre-Primative (LNP).

Firma Locker Room Consulting została założona przez grupę profesjonalnych sportowców, w tym byłego odbiorcę National Football League (NFL) Calvina Johnsona, aby pomóc innym byłym sportowcom w biznesie i filantropii.

NFL i NFL Players Association ogłosiły w maju 2019 r. swój plan wspierania dodatkowych zasobów w leczeniu bólu u sportowców, w tym alternatywnych terapii, takich jak marihuana.

Partnerami edukacyjnymi są University of Pennsylvania, Oxford University w Wielkiej Brytanii, University of Massachusetts i University of Heidelberg w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.