Proces curingu – proces konserwacji cannabis

Proces curingu – proces konserwacji cannabis; suszenie i konserwowanie cannabis.

To samo pytanie zadają tysiące osób początkujących; co znaczy curing i na czym on dokładnie polega, oraz dlaczego jest konieczny.

Krótka odpowiedź – curing jest konieczny, w celu pomocy roślinom w osiągnięciu szczytu zarówno pod względem jakości jak i siły działania. Nawet jeśli zbierzesz najlepsze pąki jakie można sobie wyobrazić, z naprawdę wybitną genetyką, utwardzanie (curing) naprawdę robi różnicę.

Mówiąc bardziej szczegółowo, istnieje wiele powodów, dla których ważne jest (niektórzy mogą powiedzieć, że nawet niezbędne) prawidłowe utwardzenie pąków. Powody te obejmują:

• Proces utwardzania może mieć ogromny wpływ na smak oraz palenie cannabis.
• Proces ten eliminuje również lub zmniejsza zapach trawy/ siana, który często towarzyszy marihuanie.
• Utwardzanie zmniejsza twardość pąków, co z kolei wpływa na zmniejszone doświadczanie kaszlu podczas palenia.
• Dowody sugerują, że proces utwardzania może również zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia zarówno paranoi jak i stanów lękowych po spożyciu pąków.
• Właściwe utwardzanie znacznie zmniejsza ryzyko zniszczenia pąków przez bakterie lub pleśń.
• Prawidłowo przeprowadzony curing może podnieść ogólną moc oraz jakość marihuany.

W większości przypadków curing polega na wprowadzeniu zmian w pąkach cannabis, które są w dużej mierze powierzchowne. Są to zmiany, które wpływają na takie rzeczy jak smak, gładkość, zapach, dotyk itd.. Oczywiście proces curingu ma także wpływ na rodzaj haju, którego można spodziewać się po spożyciu marihuany.

Suszenie oraz konserwowanie cannabis

Tak więc, oczywiście następne pytanie brzmi: jak dokładnie powinien wyglądać proces suszenia i konserwowania marihuany? Zakładając, że nie posiadasz żadnego doświadczenia, może to być dość zrozumiałe wyzwanie. Plusem jest to, że gdy tylko opanujesz podstawy, za drugim razem będzie ci o wiele łatwiej; nie mówiąc już o trzecim, czwartym, piątym itd.

Bez zbytniego zagłębiania się w naukę, podstawy suszenia oraz konserwowania cannabis wyglądają mniej więcej tak:

Krok 1: Przycinanie roślin.

Po pierwsze, musisz w jakiś sposób pociąć rośliny na kawałki. Niektórzy twierdzą, że najlepiej jest zrobić to u podstawy i zawiesić rośliny do góry nogami pozwalając im na dokładne wyschnięcie, inni sugerują odcinanie poszczególnych pąków, a są także i tacy, którzy preferują usuwanie gałęzi jedna po drugiej. I wiedz, że w rzeczywistości nie ma właściwego lub niewłaściwego sposobu na przeprowadzenie tego procesu. Możesz przycinać rośliny w dowolny sposób; taki który ci najbardziej odpowiada, pod warunkiem, że po drodze nie uszkadzasz pąków.

Krok 2: Usuwanie zbytecznych, dużych liści.

Następnym krokiem jest pozbycie się wszystkich zbytecznych liści, które od tego momentu nie będą ci absolutnie potrzebne. Jeśli chcesz pójść o krok dalej; możesz także pozbyć się jak największej liczby tych maleńkich liści cukrowych. Takie postępowanie nie tylko sprawi, że twoje pąki będą ładnie wyglądać, ale może także pomóc ci usunąć suchość która występuje podczas spalania pąków.

Oprócz tego, pamiętaj o założeniu jednorazowych rękawiczek podczas procesu przycinania, w przeciwnym razie skończysz z rękami zbyt lepkimi do pracy.

Krok 3: Proces suszenia.

Istnieją różne metody przyspieszania procesu suszenia cannabis. Piekarniki, kuchenki mikrofalowe, nadmiernie gorąca temperatura w pokoju i tak dalej – niestety wszystkie te procesy mogą zniszczyć marihuanę w mgnieniu oka, jeśli postanowisz je wykonać. Dlatego też eksperci na całym świecie zalecają powolny proces suszenia aby mieć pewność, że właściwie wykonasz zadanie. Powinieneś celować w temperaturę pokojową około 70°F, a także wilgotność około 50%. Jeśli starasz się utrzymać tę równowagę, polecamy ci zainwestować w nawilżacz, osuszacz, grzejnik, lub cokolwiek innego, co jest potrzebne aby przeprowadzić ten proces poprawnie. Ostrzegamy jednak, nawet jeśli temperatura spadnie tylko o 10° F, może to mieć poważny i niekorzystny wpływ na produkt końcowy. Istnieją różne opcje pozycjonowania gałęzi oraz pąków, ale najlepsze jest oczywiście podejście klasyczne – po prostu powieś je do góry nogami i upewnij się, że mają wokół siebie dużo miejsca, które ułatwi cyrkulację powietrza.

Krok 4: Zdejmowanie roślin po wyschnięciu.

Istnieje łatwy test, który pozwala dokładnie określić, kiedy twoje pąki są wystarczająco suche. Zewnętrzne strony samych pąków powinny być suche po dotknięciu, a grubsze łodygi nieco zgięte; mniejsze łodygi powinny pękać po zgięciu. Oznacza to, że jesteś w dobrym miejscu i możesz zdejmować rośliny.

Krok 5: Umieszczanie pąków w słoikach.

Po tym, wystarczy po prostu umieścić pąki w nieskazitelnie czystych słoikach o wystarczającej wielkości. Pamiętaj o tym, że co najmniej 25 procent słoika musi pozostać puste, aby uniknąć przepełnienia oraz utrzymać odpowiednią jakość powietrza. Podczas umieszczania pąków w słoiku, wilgotność powinna wynosić około 60% oraz ważne jest, aby utrzymać w nich temperaturę około 70° F.

Krok 6: Regularne otwieranie słoików.

Przez pierwsze kilka dni ważnym jest, aby otwierać każdy słoik przynajmniej raz lub dwa razy dziennie. Proces ten określany jest przez niektórych jako „odbijanie” słoików – pozwala na wejście świeżego powietrza do słoików oraz równoważy panującą tam wilgotność. Dzięki temu jesteś w stanie zobaczyć, jak mają się sprawy oraz zwrócić uwagę na wszelkie problemy takie jak pleśń, które mogą wystąpić, jeśli poziom wilgotności jest zbyt wysoki. Pąki podczas procesu utwardzania potrzebują dużej ilości świeżego powietrza.

Krok 7: Bądź cierpliwy.

Wreszcie, technicznie konieczne jest przeprowadzanie curingu przez około 2-3 tygodnie, aby uzyskać produkt końcowy wysokiej jakości. Obiecujemy ci, że warto czekać. Jeśli jednak będziesz w stanie wytrzymać trochę dłużej, powiedzmy 6 – 8 tygodni, przeniesie to zarówno jakość jak i moc pąków na jeszcze wyższy poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.