Wpływ marihuany na mózg

feminizowane nasiona konopi

Marihuana jest klasyfikowana jako substancja kontrolowana i jest ona nielegalna na poziomie federalnym w USA – umieszczono ją w tej samej grupie co inne niebezpieczne, syntetyczne oraz uzależniające leki! Jako przyczyna złej reputacji marihuany jest często wymieniany brak badań. Niektórzy uważają również, że przemysł alkoholowy i tytoniowy również przyczynił się do ukrycia faktów dotyczących marihuany.

Na szczęście, świadomość na temat marihuany wzrasta.

Dlatego też legalizacja marihuany stała się częścią narodowego dyskursu politycznego, podczas gdy wiele państw rozpoczęło również własne programy medyczne cannabis. Cały ten rozwój pokazuje, że większość informacji dostępnych na temat marihuany nie ma żadnego autentycznego pochodzenia. W dzisiejszym artykule postaramy się przeprowadzić bezstronną dyskusję na temat wpływu marihuany na ludzki mózg i zmiany jego kilku funkcji.

Marihuana wpływa na tymczasową zmianę w kontekście uwagi oraz koncentracji

Powszechnym błędem jest przekonanie, że spożywanie marihuany może zmieniać funkcje mózgu – a konkretnie, że spożywanie marihuany powoduje trwałe zmniejszenie możliwości koncentracji danego użytkownika. Tak, marihuana z pewnością wpływa na uwagę danej osoby, ale ta kwestia posiada wiele zastrzeżeń.

Ilość THC: Wpływ marihuany na uwagę oraz koncentrację jest proporcjonalny do ilości THC obecnego w spożywanych produktach cannabis. Tylko marihuana z ponad 50-procentowym poziomem THC może zmienić mózg użytkownika w sposób, który w jakikolwiek sposób może wpłynąć na codzienne życie tej osoby. Jednak tak wysoki poziom THC można znaleźć tylko w olejach haszyszowych (pochodnych rośliny marihuany).

Efekty tymczasowe: Nawet jeśli dana osoba spożyła wysoki poziom THC, wszystkie normalne funkcje jej mózgu powrócą do pierwotnego poziomu w ciągu tygodnia. Warto zauważyć, że medyczna marihuana zawiera od 2 do 5% THC. Oznacza to, że pacjenci stosujący medyczne produkty marihuany mają minimalny dostęp do THC.

Marihuana kontroluje napady padaczkowe wywoływane w mózgu

Badania wykazały, że marihuana ze swoim działaniem na mózg pomaga kontrolować i minimalizować liczbę napadów padaczkowych. Zbadano, że marihuana aktywuje znajdujące się w mózgu białko receptorowe odpowiedzialne za kontrolowanie napadów padaczkowych poprzez regulację relaksacji i

Marihuana wpływa na mózg, zmniejszając ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera

Badania pokazały również, że marihuana wpływa na pamięć roboczą. Nie ma ona jednak długoterminowego (czy innego) wpływu na mózg.

Powyższy artykuł pokazuje, że wpływ marihuany na mózg jest niegroźny, i wszelkie artykuły krążące po internecie mają za zadanie jedynie bezpodstawne oczernianie jej. Jak się okazuje, niewiele odmian marihuany zmienia funkcje mózgu, a raczej faktycznie ułatwia leczenie niektórych schorzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.