Możesz Studiować Cannabis w Nowej Zelandii

feminizowane nasiona konopi

Już teraz możesz studiować cannabis w Nowej Zelandii.

Od przyszłego miesiąca studenci będą mogli nauczyć się uprawiania, ekstrakcji i wytwarzania produktów z konopi indyjskich klasy medycznej.

Jeden z wiodących uniwersytetów w Nowej Zelandii wkrótce będzie pierwszym w kraju oferującym studia podyplomowe z medycznej marihuany.

Od przyszłego miesiąca, kiedy rozpocznie się drugi semestr studiów, studenci Auckland University of Technology (AUT) będą mieli możliwość zapisania się na „The Science of Medicinal Cannabis”: kurs mający na celu nauczenie praktycznych umiejętności teoretycznych potrzebnych do szybko rozwijającego się przemysłu cannabis.

Obszary badań obejmą historię medycznej marihuany, aspekty botaniczne, takie jak hodowla i metody ekstrakcji, a także systemy podawania i dawkowania.

Uczniowie dowiedzą się, jak uprawiać medyczną marihuanę, jak analizować różne kannabinoidy i jak formułować medyczne produkty z konopi.

„Ten kurs wprowadzający zapewni studentom zaawansowaną wiedzę w wielu dziedzinach związanych z uprawą i używaniem medycznej marihuany” – mówi dr Ali Seyfoddin, prowadzący kurs i starszy wykładowca w zakresie dostarczania leków – sugerując, że kurs jest zasadniczo dla każdego, kto jest zainteresowany wejściem w branżę cannabis.

„Wokół medycznej marihuany powstaje nowy przemysł” – powiedział. „Edukacja jest istotną częścią nowozelandzkiego programu dotyczącego medycznej marihuany, a zapotrzebowanie przemysłu na wykwalifikowaną siłę roboczą zmotywowało nas do wprowadzenia tego artykułu w bieżącym roku”.

Dr Seyfoddin zauważył, że kurs będzie obejmował teorię i elementy praktyczne, a ponadto dodał, że „od przyszłego roku będziemy prowadzić szereg specjalistycznych kursów licencjackich i podyplomowych z różnych dziedzin związanych z konopiami indyjskimi”.

Medyczna marihuana jest już legalna w Nowej Zelandii, pod warunkiem spełnienia przez pacjentów surowych kryteriów i otrzymania recepty od lekarza specjalisty lub indywidualnej zgody Ministra Zdrowia. Nowozelandzkie Stowarzyszenie Medyczne wspiera również prowadzenie opartych na dowodach, recenzowanych badań medycznej marihuany, a w sierpniu 2018 roku, Hikurangi Cannabis jako pierwsza lokalna firma otrzymała licencję na uprawę konopi do celów medycznych.

Od czasu uchwalenia nowelizacji ustawy o nadużywaniu narkotyków (medycznej marihuany) w grudniu 2018 roku, nieuleczalnie chorzy pacjenci mają również prawo do obrony przed ściganiem za posiadanie i spożywanie konopi indyjskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.