Nowe badanie potwierdza, że korzystając z marihuany stajesz się mądrzejszy

feminizowane nasiona konopi

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat naukowcy próbowali odkryć, czy marihuana powoduje długotrwałe uszkodzenia mózgu. Jednak ich znaczna część koncentrowała się na stosowaniu marihuany wśród młodzieży i poziomu IQ u dorosłych. Trudno było wyciągnąć jednak poważne konsekwencje stosowania cannabis.

Obecnie, małe badanie opublikowane w Frontiers in Pharmacology prowadzone przez Harvard University, Tufts University, i McLean Hospital wykazało, że marihuana zdaje się poprawiać funkcje poznawcze.

Badanie pilotażowe objęło 24 uczestników, którzy badani było przez trzy miesiące. Niestety, na zakończeniu badania pojawiło się tylko 11 uczestników. Wszyscy uczestnicy byli pacjentami posiadającymi pozwolenie na stosowanie marihuany w leczeniu zarówno lęku, jak i chronicznego bólu, depresji i zaburzeń snu. Większość pacjentów zmagała się z dwoma, lub większą ilością schorzeń.

Po trzech miesiącach leczenia za pomocą cannabis, przeprowadzono dwa różne testy poznawcze. Pierwszy pod nazwą Stroop Color Word Test. Test ten ocenia zdolność myślenia poprzez określenie, ile czasu zajmuje danej osobie nazwanie koloru wydrukowanego słowa, które nie pasuje kolorem do napisanego słowa. Na przykład słowo „czerwony” wydrukowane czarną czcionką.

Pacjenci wzięli także udział w teście na tworzenie trasy, który wymagał od nich podania numerowanych punktów.

Wyniki zebrane po trzech miesiącach zostały porównane z pierwotną bazą. Po terapii badanie wykazało, że pacjenci szybciej wykonywali zadania. Nie popełnili również tak wiele błędów jak za pierwszym razem.

Ponadto, pacjenci zgłaszali poprawę różnych objawów, w tym objawów związanych ze stanem, na który cierpieli, snem i ogólnym zdrowiem.

Mimo, że badanie było jedynie pilotażowe, jego wyniki są obiecujące. Oprócz niego, przeprowadzono również niedawno eksperyment na gryzoniach, który wykazał, że codzienna dawka THC poprawia zdolność poznawczą i wydaje się zmniejszać starzenie się mózgu. Kiedy starsze gryzonie leczone były marihuaną przez miesiąc, po tym czasie lepiej potrafiły wykonać zadanie związane z labiryntem i lepiej zapamiętać to, czego nauczyły się wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © F2seeds.com - Opowiemy Ci na naszym blogu F2seeds o marihuanie i konopiach indyjskich, zwanych roślinami cannabis THC oraz CBD.